Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
utorok, 20. apríl 2021
piatok, 22 jún 2012 00:00

Odborná stáž v Třebíčí - Deň jedenásty

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Prežili sme ďalší v poradí už jedenásty deň, plný nových zážitkov a informácií. Už onedlho môžeme začať pomaly baliť domov, no stále máme čas na získanie nových vedomostí a poznatkov.

Tak to bolo aj dnes, keď sme sa zobudili do slnečného rána s tým, že v tento deň nás vôbec nečakala prax v nemocnici v Třebíči, ale exkurzia vo Fakultnej nemocnici u sv. Anny v Brne. Po dlhšej ceste vlakom sme zamierili do brnenskej nemocnice, kde sme boli rozdelené do dvoch skupín. Prvá skupina zamierila na kardioangiologickú kliniku, kde nás privítala vrchná sestra. Pani sestrička nám s veľkou ochotou porozprávala o ich práci a zodpovedala nám na všetky naše otázky. Lekár nám ukázal zavádzanie katétra do aorty a vencovitých tepien srdca, ktoré sa následne kontrastne zobrazili. Zoznámili sme sa s najmodernejšími pomôckami , ktoré sa používajú pri kontrastnom vyšetrení tepien srdca.

Druhá skupinka v tom čase pozorovala priebeh operácie prostaty na chirurgickej klinike vo Fakultnej nemocnici u sv. Anny na oddelení robotických operácií. Nebola to však obyčajná operácia, ale operácia pomocou operačného robota. Sestra na operačnej sále nám poskytla veľa informácií o tomto prístroji.
Po skončení exkurzie v nemocnici nám pani profesorka Solařová ukázala zopár krásnych historických pamiatok mesta Brno. Nakoniec sme navštívili veľké obchodné centrum- Galériu Vaňkovka, kde sme si nakúpili darčeky pre svojich príbuzných. Po nákupoch sme unavené nastúpili do vlaku a tešili sme sa na náš internát. Už len niekoľko dní nás delí od odchodu , no ešte stále máme možnosť uvidieť a dozvedieť sa niečo nové.

Čítané 4511 krát

Najnovšie od Anna Chmeľová

Best UK Bookis w.betroll.co.uk Will Hill
Návštevou našej stránky súhlasíte s používaním cookies pre zabezpečenie jej komfortného používania.