Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
nedeľa, 17. január 2021
pondelok, 22 september 2014 00:00

Posledný deň

Napísal(a) Františka Gičová aTerézia Čabáková
Ohodnotiť túto položku
(3 hlasov)

Odborná exkurzia v Detskom kardiocentre vo FN Motol

Posledný deň našej stáže sme sa zúčastnili odbornej exkurzie v Detskom kardiocentre vo Fakultnej nemocnici Motol. Detské kardiocentrum je kardiologicko- kardiochirurgické oddelenie. Na tomto oddelení sa diagnostikujú a liečia vrodené ochorenia srdca a veľkých ciev napr. Fallotova tetralógia, transpozícia veľkých ciev, pľúcna atrézia a pod. Na oddelení sa nachádza 18 lôžok pre deti a 4 lôžka pre matky s deťmi. Detské kardiocentrum sa delí na dve samostatné jednotky a to štandardné oddelenie detskej kardiológie a JIP- jednotka intenzívnej péče, na ktorej na nachádza 12 lôžok. Súčasťou detskej kardiochirurgie sú aj 2 operačné sály, jeden katetrizačný a 1 elektrofyziologický sál, prijímacia ambulancia a miestnosti, kde sa robí ECHO vyšetrenie. Detské kardiocentrum je vybavené monitorovacími lôžkami a modernou technikou. Keďže na tomto oddelení sú hospitalizované malé deti, k dispozícií majú herňu, v ktorej sa nachádza hrací kútik s množstvom hračiek a počítač. Táto exkurzia sa nám všetkým veľmi páčila, pretože vrchná sestra Mgr. Dana Křivská mala pre nás pripravenú odbornú a veľmi zaujímavú prezentáciu o chirurgickej liečbe vrodených vývojových chýb srdca a komplexnú ošetrovateľskú starostlivosť o tieto choré deti. Previedla nás celým štandardným oddelením a oddelením JIP. Ako sme mali možnosť vidieť, táto práca je veľmi zaujímavá, ale zároveň aj veľmi náročná.

Vyhodnotenie odbornej stáže

Po exkurzii v kardiochirurgickom centre sme mali vyhodnotenie odbornej stáže, ktoré a konalo v budove školy VOŠ a SZŠ. Privítala nás projektová manažérka Mgr. Jana Uhrová a zaviedla nás do zasadačky. Spolu s našimi sprevádzajúcimi učiteľkami sme vyhodnotili tieto dva týždne odbornej stáže. Hlavným prínosom bolo:

  • prehlbovanie odborných vedomostí vedomostí a zručností počas stáže na jednotlivých oddeleniach
  • získavanie nových informácií prostredníctvom odborných exkurzií
  • spoznávanie systému práce na rôznych oddeleniach
  • spoznávanie kultúrnych pamiatok Prahy a okolia napr.: Pražský hrad, Chrám sv. Víta, Karlov most, Orloj, Karlštejn...
  • orientácia v inom kultúrnom a jazykovom prostredí a nadväzovanie sociálnych kontaktov

Certifikáty nám odovzdala pani zástupkyňa Mgr. Helena Bernardová a na záver sa s nami prišla rozlúčiť aj pani riaditeľka PhDr. Mária Janáková, PhD.

 

Čítané 4455 krát
Viac z tejto kategórie: « 9. deň
Best UK Bookis w.betroll.co.uk Will Hill
Návštevou našej stránky súhlasíte s používaním cookies pre zabezpečenie jej komfortného používania.