Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
nedeľa, 17. január 2021
sobota, 13 september 2014 00:00

Deň piaty

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(4 hlasov)

EXKURZIA  VO VŠEOBECNEJ FAKULTNEJ NEMOCNICI V PRAHE

Zobudili sme sa do upršaného rána a pripravili sa na vopred dohodnutú exkurziu, ktorá sa konala vo VFN na Klinike ústnej, čeľustnej a tvárovej chirurgie.

Klinikou nás sprevádzala vrchná sestra Bc. Dobromila Faktorová, DiS spolu s pani učiteľkou Mgr. Tisovou. Na začiatku sme sa presunuli do seminárnej miestnosti a pozorne si vypočuli charakteristiku pracoviska, jeho priestorové členenie a personálne obsadenie. Vrchná sestra nám predstavila jednotlivé oddelenia a to:

  • oddelenie maxilofaciálnej chirurgie – rieši komplikované chirurgické ochorenia zubov, tvárových kostí, čeľusti, implantológiu, tvárové anomálie  deformity
  • oddelenie stomatochirurgie – bežné chirurgické výkony na zuboch
  • oddelenie ortodoncie – diagnostika a terapia anomálneho postavenia zubov ich počet a tvar
  • oddelenie pedostomatológie – diagnostika a terapia chorôb zubov a ostatných tkanív ústnej dutiny pacientov detského veku, vrátane pacientov hendikepovaných

Každý pacient ktorý je hospitalizovaný, prechádza príjmovou ambulanciou. Na prízemí je časť A, ktorá sa nazýva aseptickou časťou. Na prvom poschodí je časť B, ktorá je septická. Súčasťou jednotlivých častí sú aj operačné sály a chirurgické ambulancie, RTG pracovisko, JIS.
Po obhliadke kliniky sme sa rozlúčili s vrchnou sestrou, ktorá nás pri odchode prekvapila milou ponukou. Navrhla nám možnosť nástupu do zamestnania po ukončení stredoškolského štúdia. Naše kroky nasledovali na Gynekologicko-pôrodnícku kliniku Apolinář. (viac informácií vám poskytne ZA IV.B ) S pozdravom Františka, Martinka, Paťka, Verča a Aďka zo ZA IV.A.

Čítané 4863 krát
Viac z tejto kategórie: « Deň štvrtý 8. deň »
Best UK Bookis w.betroll.co.uk Will Hill
Návštevou našej stránky súhlasíte s používaním cookies pre zabezpečenie jej komfortného používania.