Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
nedeľa, 17. január 2021
piatok, 12 september 2014 00:00

Deň tretí

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(4 hlasov)

Ráno o 6:30 sme nastúpili na našu odbornú prax do nemocnice FN Motol, Interná klinika 3. stanica.

Hneď od začiatku sme vzhľadom na včerajšie skúsenosti nabehli na systém práce oddelenia. Vo vyšetrovni sestier sme si prebrali rannú službu, dostali zadelené izby s pacientmi a oboznámili sa so svojimi povinnosťami. Niektorí z nás si po prvý krát vyskúšali odber venóznej krvi vacoutainerovým spôsobom a musíme skonštatovať, že nám to išlo ozaj dobre. Nasledoval odber kapilárnej krvi na glykemické vyšetrenie, odber moču. Zároveň sme pripravovali roztok na aplikáciu inhalácie a následne ju podali pacientovi. Zaujal nás podnosový systém prepravy jedla, pri ktorom sa pre každého pacienta pripraví kompletné jedlo na podnos s označením jeho mena a číslom diéty v ústavnej kuchyni. Mali sme možnosť zopakovať si podávanie jedla cez nasogastrickú sondu, ktorou sme aplikovali Nutrison a čaj.

Zvláštnosťou systému práce na oddelení je aj to, že rannú toaletu začínajú vykonávať až po ranných odberoch biologického materiálu a raňajkách. Považujeme to za veľmi pozitívne jednak zo strany pacienta, ale aj ošetrujúceho personálu.

Medzi ďalšie výkony, ktoré sme počas celého doobeda vykonávali patria: hygiena pacienta, úprava a výmena posteľnej bielizne, doprovod pacienta na odborné vyšetrenie, zhotovovanie pomôcok, komunikácia s pacientmi, zhotovovanie EKG záznamu a iné.

Počas praxe sme sa zoznámili so spôsobom transportu materiálu na oddelenie. Zo suterénu sa z technického podlažia pomocou naprogramovaných samotransportných vozíkov presúva výťahom daný materiál ako napríklad operačné sety, jednorázové pomôcky na dané oddelenie. Na chodbe oddelenia je uspôsobený výjazd z výťahu pre daný vozík, ktorý si preberá sanitár oddelenia.

Vďaka prepracovanému personálnemu zloženiu oddelenia sa nám pracovalo veľmi dobre, lebo okrem zdravotných sestier, sanitárov nám prácu uľahčovala aj pani servírka. Náplňou jej práce je podávanie stravy, dezinfekcia stolíkov a starostlivosť o osobnú a posteľnú bielizeň.

Dnešný deň bol pre nás veľkým prínosom vzhľadom na nové skúsenosti a informácie, ktoré sme získali.

Čítané 4608 krát
Viac z tejto kategórie: « Deň druhý Deň štvrtý »
Best UK Bookis w.betroll.co.uk Will Hill
Návštevou našej stránky súhlasíte s používaním cookies pre zabezpečenie jej komfortného používania.