Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
utorok, 26. máj 2020
štvrtok, 11 október 2018 19:50

Návšteva SZŠ a VOŠ zdravotníckej v Karlových Varoch

Napísal(a) Vanessa Kislanová, ZA IV.B
Ohodnotiť túto položku
(5 hlasov)

Dnes sme po skončení odbornej praxe v Karlovarskej krajskej nemocnici navštívili Strednú zdravotnícku školu a vyššiu odbornú školu zdravotnícku v Karlových Varoch.

Škola má skoro 70-ročnú tradíciu. Je umiestnená v dvoch budovách. V jednej prebieha vyučovanie v odboroch vyššej odbornej školy, v druhej budove prebieha vyučovanie v odboroch strednej školy. Kapacita školy je cca 600 študentov a žiakov. Privítali nás a počas prehliadky učebňovej časti školy sa nám venovali zástupkyňa riaditeľky školy a vedúca odborov ošetrovateľstva i vedúca odborov vyššieho odborného štúdia. Mali sme možnosť spoznať vybavenie odborných učební v jednotlivých odboroch. V externej forme štúdia v niektorých odboroch ešte prebiehala výuka. Zaujímavé bolo vybavenie odborných učební pre zubných technikov, laboratórnych asistentov, pre masérov, ale i pre nutričných terapeutov.
Na strednej škole žiaci študujú v 4-ročných maturitných odboroch zdravotnícky asistent (od budúceho školského roku v odbore praktická sestra rovnako ako na Slovensku), nutričný asistent, športový a rekondičný masér, zdravotnícke lýceum, asistent zubného technika, laboratórny asistent a v jednom odbore s výučným listom s názvom ošetrovateľ. Na vyššej odbornej škole študenti študujú v odboroch diplomovaná všeobecná sestra, diplomovaný farmaceutický asistent, diplomovaný zubný technik, diplomovaný nutričný terapeut, diplomovaný dentálny hygienik. V uplynulých dňoch škola získala akreditáciu na prípravu študentov v odbore diplomovaná detská sestra, z čoho sa vedenie školy veľmi teší.
Zaujímavosťou bola aj informácia, že škola má na diaľku adoptovaného chlapca zo Zambie v rámci projektu „Adopcia na diaľku“. Aktivity v projekte zahájila Arcidiecézna charita v Prahe v roku 1993. Vďaka tejto organizácii i aktívnemu prístupu bývalého žiaka, táto škola prispieva chlapcovi na štúdium v Afrike.

 

Čítané 1888 krát

Školský kalendár

Z našej fotogalérie

Best UK Bookis w.betroll.co.uk Will Hill
Návštevou našej stránky súhlasíte s používaním cookies pre zabezpečenie jej komfortného používania.