Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
Stredná zdravotnícka škola
Lipová 32, 066 83 Humenné
nedeľa, 27. máj 2018
19. dec 2017 13:11

Školská výtvarná súťaž

Napísal(a) Mgr. Ivana Švigárová
Ohodnotiť túto položku
(12 hlasov)

„Darujte lásku, úsmev, pozornosť, objatie a odpustenie. Tieto jednoduché gestá sú ako semienka, z ktorých vo vašom živote vyrastie šťastie...“

Táto myšlienka bola inšpiráciou pre tému tohtoročnej školskej výtvarnej súťaže určenej pre žiakov, ktorí svoje pocity, myšlienky, nálady pretvárajú do kresby, maľby, fotografie, jednoducho sa radi realizujú výtvarnou formou.


Šťastie – denne ho prežívame, túžime po ňom, prijímame a odovzdávame ho iným ľuďom. A tí, ktorí sa do tejto súťaže zapojili sa o svoje vyjadrenie šťastia podelili s ostatnými. Práce žiakov boli vystavené vo vstupných priestoroch školy počas týždňa, kedy sa našej škole realizovali Európsky deň rodičov a škôl, rodičovské združenia a Deň otvorených dverí. Takto si výtvarné počiny našich žiakov mohli prezrieť nielen žiaci a zamestnanci školy, ale aj rodičia a návštevníci. Všetci mali príležitosť krátko sa pozastaviť, usmiať sa, zamyslieť sa nad tým, čo všetko v nás vyvoláva pocit šťastia a radosti a hlasovaním aj oceniť výtvarný talent našich zdravotníckych asistentov. Pestrosť nápadov urobili túto výtvarnú prehliadku veselou i zaujímavou a my dúfame, že prispela k vyčareniu úsmevu, dobrej nálade a vzájomnej spolupatričnosti.
Najviac zaujali práce žiačok:
1. miesto – Ivona Schlimbachová (ZA IV.A) – Šťastie sú deti
2. miesto – Lenka Duffalová (ZA I.A) – Namaľuj si ....
3. miesto – Martina Kobuľárová (ZA III.B) – Môj verný priateľ....

Ale víťazmi sú všetci – Katarína Suchá (ZA I.A), Tomáš Lukáč, Timotej Gič, Jozef Ignác (ZA I.B), Marieta Jevčáková a Dagmar Ferkaľová (ZA II.A), ktorí sa nebáli podeliť sa s nami o svoj osobný pohľad na šťastie.
Ďakujeme a výhercom blahoželáme!

 

Čítané 311 krát

Školský kalendár

Z našej fotogalérie

Best UK Bookis w.betroll.co.uk Will Hill